Haber

Aksaray’da şehidin kızı ilk gününde Vali Kumbuzoğu’nun yanında okula gitti.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Şehit Uzman Çavuş Polat Özbek’in ilkokula başlayan kızını okulun ilk gününde yalnız bırakmadı.

2016 yılında bölücü terör örgütü mensuplarının Diyarbakır’ın Hani ilçesinde döşediği mayının patlaması sonucu babası Uzman Çavuş Polat Özbek’in şehit olması sonucu 2 aylık olan Sümeyye, ilkokul çağına geldi.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Sümeyye’ye evinde sürpriz bir ziyarette bulundu.

Şehit Özbek’in eşi Zeynep ve kızı Sümeyye ile bir süre sohbet eden Kumbuzoğlu, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Vali Kumbuzoğlu, ilk gün heyecanı yaşayan minik Sümeyye’yi kucakladı ve öğretmen olmak isteyen Sümeyye’yi resmi aracıyla Hacı Mustafa Demir İlköğretim Okulu’na götürdü.

Kumbuzoğlu, elinden bırakmayan minik Sümeyye’yi arkadaşları ve öğretmeniyle buluşturarak, çeşitli hediyeler verdiği öğrencilere başarılar diledi.

Küçük Sümeyye’ye veda eden Kumbuzoğlu, her fırsatta birbirlerini göreceklerini belirtti.

Şehitlerin çocuklarının ve ailelerinin her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan Kumbuzoğlu, şöyle konuştu:

“Şehidimize emanet edilen güzel çocuğumuzu eğitim hayatına başladığı ilk günde yalnız bırakmak istemedik. Küçük kızımız babasını hiç görmedi. Fotoğraflarıyla tanıştı. Devletimizin ve milletimizin her ferdi kucaklaşıyor. Onu kendi evladı gibi görüyoruz. Onu ve tüm şehitlerimizin emanetlerini başımızın üzerinde taşıyacağız. Sümeyye ve “Tüm şehit çocuklarımıza eğitim ve öğretim dönemlerinde başarılar diliyorum.”

harran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu