Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Gençlerin Odağı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz spor Okullara ilgi her geçen gün artıyor. Futboldan basketbola, yüzmeden cimnastiğe 13 farklı branşta ve 10 ilçede düzenlenen yaz spor okulları, gençlerin sağlıklı ve bilinçli spor yapmalarına olanak sağlıyor.

Yaz Spor Okullarında; Futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, yüzme, tekvando, güreş, masa tenisi, atletizm, jimnastik olmak üzere 13 farklı branşta, alanında uzman 90 eğitmen ile yaz sonuna kadar yaklaşık 30 bin çocuğa ücretsiz spor eğitimi verilmesi planlanıyor. , tenis, satranç, kano ve kürek. Adana Büyükşehir Belediyesi, 26 açık yarı olimpik ve 14 portatif havuz olmak üzere toplam 40 yüzme havuzunda yaz sonuna kadar 10 bin çocuğa yüzme eğitimi vermeyi hedefliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Parkı ve Sarıçam Spor Salonu’nda düzenlenen jimnastik kurslarında 382 çocuk temel jimnastik eğitimi alıyor. Böylece minikler, özellikle kendi yaş gruplarında fiziksel ve zihinsel gelişimleri için önemli olan jimnastiği öğreniyor ve esneklik kazanıyor.

Antrenmana gelen çocuklara branşlarına göre sporcu kimlik kartı, forma, şort, tayt, mayo, mayo, bone ve çanta ücretsiz olarak verilmektedir. Yaz Spor Okullarında başarılı olan çocuklar, Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında eğitimlerine devam etmekte ve lisanslanmaktadır. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu