İş

Antalya’daki İşletmelerin Fiyat Listeleri İncelendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, sorumluluk alanlarındaki restoran, restoran, kafe ve pastanelerin giriş kapılarına ve masalara fiyat listesi koyma zorunluluğuna ilişkin denetimler gerçekleştirdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre işletmeler, hizmetin niteliğine ve tüketiciye sunulma şekline göre fiyat listesini iş yerlerine asmak zorunda kaldı. ‘Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ çerçevesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı içindeki işletmelerde denetimler gerçekleştirdi.

FİYAT LİSTESİ GÖRÜNTÜLENECEK

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, restoran, restoran, pastane gibi işletmelerin giriş kapılarında ve masalarında fiyat listesinin görünüp görünmediğini inceledi. Müşterilerin kimseyle iletişime geçmeden fiyatları görebilmesi esasına dayanan uygulamaya uymayan veya uymadığı tespit edilen işletmeler uyarıldı. Ekipler ayrıca masada asılı veya bırakılan liste fiyatlarının kasa fiyatıyla eşleşip eşleşmediğini de kontrol etti.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Kontrol Şube Müdürlüğü Emniyet Müdürü Volkan Sönmez, “1 Ocak 2024 tarihinden itibaren Ticaret Bakanlığı restoran, restoran, kafe ve pastanelerin fiyat listelerinin giriş kapılarına ve masalara asılmasını zorunlu hale getirdi. Bu kapsamda, Bu kapsamda sorumluluk alanlarımızda kontrollerimizi sürdürüyoruz. Esnaflarımızın fiyatlarına ilişkin kontrollerimizi sürdürüyoruz.” “Fiyat etiketleri kapı girişlerinde ve masalarda vatandaşlarımızın görebileceği şekilde asılmalıdır. Esnaflarımızdan acilen tamamlamalarını rica ettik. Fiyatlar vatandaşlarımızın görebileceği, okuyabileceği şekilde yer almalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu