Teknoloji

Apple’ın merakla beklenen Reality Pro’su bir kez daha ertelendi

Apple’ın uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığını ortaya çıkarması için biraz daha beklememiz gerekecek. Bloomberg’in yeni bir raporuna göre Apple, tanıtımı Haziran ayında gerçekleşecek WWDC etkinliğinde yapacak. . Daha önceki tezler sunumun nisan ayında yapılacağı yönündeydi.

Bloomberg, bu gecikmenin bazı geliştirme sorunlarından kaynaklandığını söylüyor. Apple’ın WWDC etkinliği sırasında yeni bir donanım ürününü tanıtması nadirdir. WWDC, genellikle en son iOS veya MacOS sürümünü tanıtmak için kullanılan bir etkinliktir.

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı, birkaç yıldır konuşan bir cihaz olmuştur. Bunun en büyük nedenlerinden biri de gerçekten devrim niteliğinde bir çalışma olmasıdır. Yakın tarihli bir başka Bloomberg raporu, kulaklığın hem artırılmış gerçeklik modunda (görüntülerin “gerçek dünyaya” yerleştirildiği) hem de tam sanal gerçeklikte (kullanıcının bakış açısının tamamen sanal dünyada olduğu) kullanılabileceğini savunuyor. Ayrıca fiziksel el kumandaları veya Ayrıca, eşlik eden bir PC’ye ihtiyaç duymadan çalışacağı da bildiriliyor.

Raporlara göre Apple, cihazı Reality Pro olarak adlandıracak ve 2023’ün sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak, fiyatı Ayrıca 3.000 dolara kadar mal olabileceği de tartışılıyor.

yakakent-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu