Haber

Bakan Nebati: “Hızlı trenle 2 saat 15 dakikada Gaziantep’e gideceğiz”

Bakan Nebati: “Hızlı trenle 2 saat 15 dakikada Gaziantep’e gideceğiz”

MERSİN – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “2024 sonunda hızlı trenle Mersin’den Adana’ya oradan da Gaziantep’e 2 saat 15 dakikada gideceğiz” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partisinin Fazilet ilçe teşkilatının Ramazan Bayramı münasebetiyle Mersin’de düzenlediği bayram kutlamasına katıldı. Burada kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitap etti.

“Hızlı trenle 2 saat 15 dakikada Gaziantep’e gideceğiz”

Bölgede tamamlanan, tamamlanma aşamasına gelen ve üretimi devam eden yatırımlarla ilgili de konuşan Bakan Nebati, “27 Nisan’da Çeşmeli Kızkalesi Otoyolunun temelini atıyoruz. Hayırlı olsun. Erdemli Sorgun Barajı açılışı için hazır beraber açarız Akkuyu dedim sadece hem ülke bazında hem de Mersin bazında çalışıyoruz nükleer santral kavşağında 420 metre viyadük ve üst geçit işi hazır Mersin Gülnar yolu üzerinde.Hep birlikte açacağız.Akdeniz Sahil Yolu Aydıncık-Gözce ortasında toplam 5.6 kilometrelik yol, 3 tünel ve 1 viyadük açılışa hazır.Ve 2024 yılı sonunda, Hızlı trenle Mersin’den Adana’ya oradan da Gaziantep’e 2 saat 15 dakikada gideceğiz.

“Tarifeli seferler başlıyor”

Çukurova Bölge Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, “Bir havalimanımız var, tüm Mersinlilerin beklediği aslında Adanalıların beklediği Çukurova Bölge Havalimanı. Adana da rahatlayacak, Mersin rahatlayacak. Haziran sonu geçmiş olsun” diyen Bakan Nebati, kendisini dinleyenlere karanfiller atarak vatandaşlarla tek tek kutladı.

Bazı vatandaşlar ise milli otomobil TOGG ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu