Ekonomi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Savaştepe’de 550 Küçükbaş Hayvan Dağıttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Savaştepe’de 550 koyun dağıttı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, mevcut Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek ve AK Parti Savaştepe Belediye Başkanı Adayı Ümmet Şamil Varlıklı ile birlikte Savaştepe’deki üreticilere 550 damızlık koyun dağıttı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Kırsal alanda küçükbaş hayvancılığın yaygınlaştırılması, çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması ve kalitenin artırılması amacıyla üreticilere küçükbaş hayvan desteği sağlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılımıyla Savaştepe ilçesinde düzenlenen dağıtım töreninde 10’u dişi, 1’i erkek olmak üzere toplam 550 damızlık koyun 50 üreticiye dağıtıldı.

Bakan Yumaklı’dan Balıkesir’e övgü

Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, küçükbaş hayvan veriminin artırılmasına yönelik proje kapsamında dağıtımların sürdüğünü belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a ve tüm ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Maliyetleri düşürmek adına önceki yıllara göre 6 kat daha fazla yem bitkisi dağıtıldı, bu bir rekor.Aralık ayında Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı başkanlığında il müdürleri toplantısı gerçekleştirdik. Bakanımız orada şu cümleyi kullanmıştı: ‘Balıkesir’den çok güzel projeler çıkıyor, diğer illerin de bunu örnek alması lazım.’ “Bu bizi gururlandırıyor, bunun baş aktörlerinden biri de Cumhurbaşkanımız Yücel Yılmaz” dedi.

Destek artarak devam edecek

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Savaştepe’ye bugüne kadar her alanda destek verdiğini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti. Başkan Şimşek, “Büyükşehir Belediyemizin takviyelerinin yeni dönemde de artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum. Projenin üreticilerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Şehrin her köşesine dokunuyoruz

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak verdikleri desteklerin üretimin sürdürülebilirliğine, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına, üreticilerin gelir düzeyinin artmasına katkı sağladığını söyledi. Şehrin her köşesine dokunmaya çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Bu şehrin genci, yaşlısı, kadını, çocuğu, herkesi düşünüyoruz. Tarımına, sanayisine, turizmine dokunuyoruz. Böyle bir 5 süreçten geçtik. Pandemi ve depremlerin olduğu yıllarda çok şükür durmadık.” – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu