Haber

CHP Ardahan İl Müdürlüğü Aday Tanıtma Toplantısı Yaptı

ÖZKAN KARAKAYA

CHP Ardahan İl Müdürlüğü aday tanıtım toplantısı düzenledi. CHP Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu“Artık adayımız diyemiyorum çünkü bu resmi görünce, bu kadroyu görünce onlar artık bizim belediye başkanlarımız. Ben de eski belediyeciyim. Yerel olmadan genel olamaz, çünkü belediye dokunabileceğiniz yerdir. Kamuya en kolay şekilde ulaşabiliyoruz. O nedenle belediyeler bizim için önemli” dedi.

CHP Ardahan İl Örgütü, Dursun Akçam Kültür Evi’nde belediye başkan adaylarına yönelik tanıtım toplantısı düzenledi. CHP yeniden aday gösterdi Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Çıldır Belediye Başkan Adayı Nurettin Aygün, Damal Belediye Başkan Adayı Murat Dalanbay, Posof Belediye Başkan Adayı Fazilet Demirci, Göle Belediye Başkan Adayı Gökhan Budak, Köprülü Belde Belediye Başkanı Adayı. Aday Yüksel Bozkurt sahneye çıktı ve Ardahan’la tanıştı.

“MÜCADELENİN İLK AYAĞI YEREL SEÇİMLER”

Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan şunları söyledi:

“Bugün 31 Mart 2024 yerel seçimleri için örgütlü ya da toplu startımızı başlatıyoruz. 2019 yerel seçimlerinde de aynısını bu salonda yapmıştık ve dediğimiz gibi 25 yıl sonra iddia ettiğimiz gibi Ardahan Belediyesi Sizlerin sayesinde, tüm partililerimizin sayesinde, kadınlarımızın sayesinde, gençlerimizin sayesinde gerçekleştirilecek.” Bu sayede hayalimiz ve tezimiz gerçekleşti. Değerli dostlarım, biz Cumhuriyet Halk Partisi mensupları olarak bağımsız bir Türkiye’yi, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir ekonomik sistemi, demokrasiyi, hukuku ve evrensel hukuk ilkelerini gerçekleştirinceye kadar çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu çabamız devam edecek. İlk ayak yerel seçimler. Yerel seçimlerde başarı elde edildiğinde genellikle hükümet iktidara gelir. 2023 genel seçimlerinde çok çaba sarf etmemize rağmen istediğimiz sonuca ulaşamadık. 31 Mart 2024 seçimlerinde mevcutları koruyarak, belediyeleri de bunlara ekleyerek büyük bir umut yeşertebiliriz. Bu dönemde ilk hizmet veren belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum, bizi onurlandırdılar. Hizmetleriyle ve doğru duruşuyla popülist ve sosyal belediyeciliği gerçekleştirerek bu seçimlerde başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum.

“ARDAHAN’I SOSYAL DEMOKRATİK BELEDİYEYLE tanıştıracağız”

CHP Ardahan Milletvekili Özgür Fazilet İncesu şunları söyledi:

“Artık onlara adayımız demiyorum, çünkü bu resmi görünce, bu kadroyu görünce onlar artık bizim liderlerimiz. Ben de eski bir belediyeciyim. Yerel olmadan general olamazsınız, çünkü belediye dokunabileceğiniz yerdir. Kamuoyuna en kolay şekilde ulaştırırız. Onun için belediyeler bizim için değerlidir. Geçtiğimiz hafta Sayın Önderimizle açılış töreni gerçekleştirdik. Yaptık, Sayın Genel Başkanımız da dedi ki ‘belediyecilik bizim işimiz, sosyal demokratların işi’ çünkü biz şehrin göbeğinde bir yeri şehre ve halka geri kazandırdık. halka ait olanı halka geri getirmek sosyal demokratların görevidir. biz kazanca teslim olmayan, seven insanlarız. Doların yeşili değil, doğanın yeşili. Biz sosyal demokratız. Bunu milletimiz görüyor, belediyelerimiz, liderlerimiz burada. Liderlerimizin karneleri aslında onların elinde. Liderlerimize hep birlikte 5 verir miyiz? Karneleri milletimiz de görüyor, takdir edecek. Her zaman birlikte çalışacağız ve 31 Mart seçimlerinde Ardahan’ın tüm ilçeleri Ardahan seçilecek. Şehrin merkezini ve Köprülü’yü alacağız. Ardahan’daki tüm belediyeleri devralacağız. Ardahan halkını sosyal belediyecilikle tanıştıracağız. “Belediyeler bizim olacak, Ardahan halkı hizmetten memnun kalacak.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu