Haber

Çocuklar depremzedelerin yardımına koştu

Bağcılar Belediyesi’nin depremzedeler için kurduğu yardım toplama merkezlerinde çocukların davranışları herkesi duygulandırdı. 4 yaşındaki Simay kıyafetleri ihtiyaç sahipleri için hazırlanan kolilere yerleştirirken, ilkokul öğrencisi Azra kumbarasında biriktirdiği paraları deprem bölgesindeki mağdurlara bağışladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Bağcılar Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi devam ediyor. İlçe genelinde kurulan 6 yardım toplama merkezinde irili ufaklı her yaştan vatandaşın yaptığı bağışlar deprem bölgesine ulaştırılıyor.

Kutudan çıkan not duygulandırdı

Mahmutbey Mahallesi’nde bulunan Osmanlı Arşivi Ambarı da bağış toplama merkezi olarak kullanılmaktadır. İlçe sakinleri kışlık giysilerden mamalara kadar temel ihtiyaçlarını yanlarında getirerek görevlilere teslim ediyor. Depodaki yardım kutularından çıkan ilkokul öğrencisi Azra’nın yazdığı not ve yanındaki minik kumbara herkesi duygulandırdı. Azra’nın yazdığı notta “Merhaba ben Azra. sana dua ediyorum birine yardım etmek istiyorum Acil şifalar dilerim”. Notu gören görevliler duygulu anlar yaşadı. Açılan kumbarada madeni paralar da bulundu.

4 yaşındaki Simay’dan örnek eylem

Yardım noktalarından biri de Bağcılar Belediyesi Şehit Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi oldu. Spor salonunda toplanan ihtiyaç malzemeleri vatandaşlar tarafından kutulara yerleştiriliyor. 4 yaşındaki Simay da annesi ve babasıyla birlikte kışlık kıyafetlerini katlayıp güzelce paketliyor. Küçük Simay’ın bu örnek davranışı çevresindeki herkesi duygulandırdı. Melike ve Barış Sayın, kızları Simay ile her akşam buraya geldiklerini ve yardım çalışmalarına destek verdiklerini söyledi.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de 6 yardım noktasında depremzedeler için gece gündüz çalışan ilçe sakinlerine şükranlarını sundu.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu