Haber

Defne çadırkenti 23 Nisan neşesiyle kuşatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hatay Defne çadırkentinde çocuklara muhteşem bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşattı. Egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü Gazi Meclisimizin açılışının 103. yıl dönümü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel ve milli gün, sabah erken saatlerde 23 Nisan çocuk kortejiyle başladı. En güzel kıyafetlerini giyip ellerinde Türk bayrakları ve çiçeklerle yürüyen çocuklar, dünyada eşi benzeri olmayan bu anlamlı günü kendilerine armağan eden Atatürk’e şükranlarını sundular. Bayramda doyasıya eğlenen çocukların büyük bir sevinç yaşadıkları gözlerinden de belli oldu. Hatay protokolü de bu anlamlı günde çocukların yanında oldu.

 

KIRMIZI BEYAZ ÇADIR KENT

Geleceğin ve Hatay’ın mimarları çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Büyükşehir’in etkinlikleriyle Defne çadırkentinde doyasıya kutladılar. Her yerde Türk bayraklarının dalgalandığı ve istiklal marşlarının yankılandığı çadırkentte Büyükşehir, çocuklara ve ailelere çifte ziyafet verdi. Çadır kentteki sessizliğin yerini cıvıl cıvıl çocuk sesleri alırken, Defne’nin içi sevinç ve gururla doldu.

 

PAMUK ŞEKER, OYUNLAR VE DANSLAR

Büyükşehir, çocukların özlediği her şeyi onlar için Defne’ye taşıdı. 23 Nisan’da hem Ramazan Bayramı geleneklerini yaşatan hem de milli duyguları pekiştiren Büyükşehir, Defne’nin çocuklarına unutulmaz bir tatil yaşatmasına vesile oldu. Gün boyu pamuk şeker, oyun setleri ve danslarla çocukların neşesine renk kattı. Gün boyu sihir, jonglörlük ve çizgi film gösterilerini çocukları buluşturan Metropolitan, çocuklara ne kadar değerli olduklarını hissettirdi. En büyük bayramda çocukların gülümsemeleri yüzlerinden hiç eksik olmadı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu