Ekonomi

Demir cevheri kritik eşiğin altında

Demir cevheri, Aralık başından bu yana ilk kez ton başına 100 doları aştı. altındaBu durum, inşaat döngüsünün en yoğun olması beklenen dönemde bile Çin’in emtia talebindeki zayıf toparlanmaya dikkat çekti.

Demir cevheri, Çin’in Covid-19 sonrası yeniden açılmasının ve hükümet teşviklerinin talebi artıracağı umuduyla geçen yılın sonlarından beri yükselmişti. Ancak, ekonomik toparlanma sistematik olmasa da, çelik fabrikalarındaki faaliyetler kısa vadeli beklentilerin düşmesine neden oluyor.

Huatai Futures web sitemdeki bir notta, kritik emlak segmentinin “hâlâ net bir toparlanma ve yükseliş trendinden yoksun olduğunu” yazdı.

İnşaat, ülkenin toplam çelik talebinin üçte biri ila yarısını oluştururken, hükümetin bölümün borcunu azaltma çabaları Çin ekonomisi ve endüstriyel emtia iştahı için değerli bir ters rüzgar olmaya devam ediyor.

Bu seviye, Nisan ayında yüzde 18’lik bir düşüşe işaret ediyor.

En yetkin üreticilerden oluşan Çin Demir ve Çelik Birliği’nin Salı günü yaptığı ve bu yılın geri kalanı için zorlu piyasa koşulları uyarısında bulunan açıklamalar, daha karamsar görünümün altını çizdi.

Derneğin internet sitesinde yayınlanan bir notta, “Son zamanlarda, iç pazarda çelik fiyatlarında istikrarlı ve hızlı bir düşüş yaşanıyor ve bu durum, çelik fabrikalarının işletilmesi ve üretimi için önemli zorluklar yarattı. Çelik üretim tesislerinin israf edilen üretimi ve israfı azaltması gerekiyor.” nakit tutun.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu