Haber

Depremzede Eren’in adı Hatay’daki çadır kütüphanesinde yaşatılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremde hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Eren Rende için Hatay’da kurulacak çadır kütüphaneye 3 bin kitap gönderdi.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Eren Rende, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden binlerce vatandaşımızdan biriydi. Büyük felakette hayatını kaybeden Eren’in adı Hatay Defne’de kurulacak çadır kütüphanede yaşayacak. Eren adına kurulacak kütüphane için yardım talebini geri çevirmeyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’a yaklaşık 3 bin kitaplık koleksiyon gönderdi.

ARKADAŞLAR LİSANS İSTEDİ

Küçük yaşta hayatını kaybeden Eren Rende’nin acısını unutmayan Eren Rende’nin dostları ve yakınları, adını yaşatacak ve geleceğe umut verecek bir kütüphane kurmaya karar vererek kampanya başlattı. Eren’in yakınları, Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğan Hızlan Kütüphanesi’ne başvurarak Hatay Defne’nin çadırkent bölgesinde kurmaya karar verdikleri Eren Rende Kütüphanesi için takviye istedi.

ANTALYA’NIN KİTAP SEVERLERİ BAĞIŞ YAPIN

Bu takviye talebine kayıtsız kalmayan Doğan Hızlan Kütüphanesi, kitap bağış kampanyası kapsamında hemen gönüllülerle iletişime geçerek kitap topladı. Toplanan kitaplar kullanıma uygunluğu kontrol edildikten sonra sevkiyata hazır hale getirildi. Antalyalı kitapseverlerin topladığı kitaplardan oluşan yaklaşık 3000 kitaplık koleksiyon, Eren Rende Kütüphanesi’nin temelini oluşturmak üzere yola çıktı.

YARALAR KİTAPLARLA YÜK OLACAK

Doğan Hızlan Kütüphanesi Müdürü Özgün Dayar, depremin ardından özellikle öğrencilerden yoğun kitap talebi aldıklarını belirterek, kitap bağış kampanyasıyla her yaşa ve her seviyeye hitap edecek nitelikli kitapların Türkiye’ye kazandırıldığını söyledi. toplanmış. Dayar, “Biz bağış kampanyamızı sürdürürken Eren’in arkadaşları bize ulaştı. Elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi birçok alanda hizmet vererek depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Doğan Hızlan Kütüphanesi olarak biz de kitap bağışlayarak yaraları sarmaya çalışacağız.”
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu