Haber

Diyarbakır’da kurulan 7 tekstil fabrikası protokolle firmalara tahsis edildi

Diyarbakır Dokuma İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurulan 7 fabrika, imzalanan protokolle firmalara tahsis edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen “2021 Yılında Çalışan ve Üreten Gençler” programı kapsamında Diyarbakır Dokuma İhtisas OSB tarafından “Sektörel Kümelenme Projesi Tamamlanma Projesi” hayata geçirildi.

Kentte istihdamı kolaylaştırmayı, işsizlik oranlarını düşürerek daha fazla gence iş imkanı sağlamayı, dokuma ve hazır giyim yatırımlarını geliştirerek üretim kapasitelerini artırmayı hedefleyen proje kapsamında kapalı alana sahip 7 fabrika binası bulunuyor. 10 bin 500 metrekare 24 milyon 585 bin lira yatırımla inşa edildi.

Fabrikaların şirketlere tahsisi için düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Vali Ali İhsan Su, projenin kente hayırlı olmasını diledi.

Su, fabrikaların üretiminde verdikleri destekten dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı, proje sahibi kurumlar ve üretimi gerçekleştirecek firmalara teşekkür etti.

Daha sonra Su ve fabrikaların tahsis edildiği hazır giyim firmalarının yetkilileri ile protokol imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu