Haber

Dursun Özbek: Depremzedeler adına Roma ile yardım maçı düzenleyeceğiz

Türkiye tarihi felaketini geride bırakmak için bir araya geldi.

7,7 ve 7,6 ile sarsılan 10 ilde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik başladı.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, ülkemizde yaşanan beyin sarsıntısı faciasının ardından İtalyan grup Roma ile hazırlık maçı yapılacağını ve bu maçtan elde edilecek gelirin beyin sarsıntısı bölgesine gideceğini söyledi.

“Büyük bir destek sağlayacağımızı düşünüyorum”

Yardım maçıyla ilgili konuşan Özbek, şunları söyledi:

“Herkesin ilgisi büyük ve herkes bölgeye yardım ve destek götürmek için çaba sarf ediyor. Nicolo Zaniolo’nun transfer döneminde Roma ile görüştük, bölge halkına destek olmak için bir dostluk maçı yapabilir miyiz dedik, şimdi kabul ettiler. tarihi belirliyoruz. O kararlılık çerçevesinde burada yine büyük bir destek sağlayacağımızı düşünüyorum.”

“Federasyon hazırlık yapıyor”

Başkan Dursun Özbek de Türkiye’deki futbol kulüplerinin depremzedeler turnuvası düzenlemeyi düşündüklerini bildirdi.

“Kulüpler olarak bu anlamda etkinliklerimiz olacak. Aslında bir turnuva düşünülüyor. Özellikle maçlar bittiği için hem hazırlık niteliğinde hem de büyük bir yardım ve destek kampanyası oluşturacak böyle bir turnuva görüşü var. Mart ayı başına ertelendi. Federasyon hazırlıklarını yapıyor. Önümüzdeki günlerde başlatacaklar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu