Haber

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü

Erzincan Valisi Mehmet Makas, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü dolayısıyla kutlama bildirisi yayınladı.

Vali Makas, mesajında ​​Erzincan’ın kurtuluş gününün aynı zamanda kardeşlik ve beraberliğin yıldönümü olduğunu belirtti.

Dönemin en güçlü silahlarına karşı ender bir çaba gösterildiğine işaret eden Makas, şunları kaydetti:

“Bu coğrafya tarih boyunca şer güçlerin hesaplar yaptığı, kirli ittifaklar kurmaya çalıştığı bir coğrafya olmuştur. Hamdolsun vatan evlatları sayesinde hesapları bozarak zalimlere boyun eğmedik. Boyun eğmeyeceğiz. Bundan sonra kimseye.Bu topraklar bize ecdadımızın emanetidir.Bizde bu emanet ilelebet vardır.Tarihi sorumluluklarımız olduğu için çıkacağız.Mazlumun yanında olmak için 13 Şubat bilincini her zaman diri tutacağız. kurban, fakir ve evsiz.

Bizler, şanlı tarihi boyunca hep birlik ve beraberlik içinde hareket ederek en zor dönemleri aşmayı, birbirimizin yaralarına merhem olmayı başarmış bir milletin mensuplarıyız. 1939 Erzincan, 1976 Muradiye, 1999 Gölcük depremlerinde aziz milletimiz birlik olmuş, büyük acıların yaralarını sarmıştır. Bugün 10 ilimizi etkisi altına alan bu büyük felaketin acılarını birlik ve beraberlik içinde bir kez daha yeneceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu