Haber

Filistinlilere ‘insanlık dışı hayvanlar’ dedi

İngiliz Sky News televizyonunda yayınlanan eski İsrailli diplomat Dan Gillerman, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Gillerman, spikeriniz, “Filistin halkının toplu olarak cezalandırılması konusunda gerçekten Gazze’ye abluka getirilmesinin ve yakıtın Gazze’ye girişinin engellenmesinin gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?”Soruya şu şekilde cevap verdi:

“Dünyanın ve aynı zamanda Birleşik Krallık’ın, bu yüzyılın Filistin halkına karşı gördüğü en kötü zulmü gerçekleştiren ve Holokost’tan bu yana Yahudilerin uğradığı en kötü zulmü gerçekleştiren bu korkunç, insanlık dışı hayvanlara yönelik sürekli endişesi beni derinden etkiledi. 7 Ekim saldırısını kastediyor). ABD 11 Eylül’e tepki gösterdiğinde insanların Taliban ya da El Kaide için gözyaşı döktüğünü hatırlamıyorum. Ülkeniz İngiltere onlara katıldı ve hatta Kraliyet birliklerini Afganistan’da savaşmaya gönderdi. Ukraynalılar Rus işgaline tepki gösterdiğinde insanlar zavallı Rus askerlerine ağladılar: “Ve onların yeterince yiyecekleri olup olmadığı konusunda endişelendiklerini hatırlamıyorum. Aniden herkes büyük bir yardımsever oldu ve iki buçuk hafta önce olanları tamamen unuttu. unutulmaz ve affedilemez.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu