Haber

Ford Trucks, Stratejik Danimarka Hamlesi ile İskandinav Pazarına Adım Atıyor

Avrupa’nın dört bir yanına yayılma hedefiyle değerli pazarlarda ileri geri açılan Ford Trucks, Danimarka ile stratejik büyümesini sürdürdü. Danimarka atılımına sahip Ford Trucks; Orta, Doğu ve Batı Avrupa’nın ardından bu kez İskandinav pazarına adım attı ve toplam 48 pazara ulaştı.

Ford Otosan’ın ağır ticari segmentinde mühendislik tecrübesi ve 60 yıllık mirasıyla öne çıkan global markası Ford Trucks, dünya çapındaki büyümesini Danimarka ile sürdürüyor.

Doğu ve Orta Avrupa’daki büyümesinin ardından sırasıyla İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika, Lüksemburg ve Avrupa’nın en büyük pazarları olan Almanya ve Fransa’da açılan Ford Trucks, 2022 yılında Avusturya, Arnavutluk ve Estonya ile büyüme stratejisini sürdürdü. atak ile İskandinav pazarına adım attı ve toplam 48 pazara ulaştı.

2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödüllü çekicisi F-MAX başta olmak üzere geniş ürün portföyü ve yenilikçi teknolojileriyle Avrupa’da başarıya imza atan Ford Trucks, Danimarka’da FTD A/S ile iş birliği yapacak. kuzey ülkelerine açılma planlarında stratejik bir öneme sahip olan pazar.

Avrupa’daki kilit pazarlarda geriden açılarak kalıcı ve güçlü büyüme anlamında değerli adımlar attıklarını belirten, Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Emrah Duman , şu ifadeleri kullandı: “Ford Trucks olarak ‘en verimli ulaşım çözümleriyle değer yaratma’ vizyonumuz doğrultusunda rekorlar yılı olarak adlandırdığımız bir yılı geride bıraktık. Bir yandan kazananlara imza atarken, bir yandan da 2023’ün başarı öyküsünü yazmaya devam ediyoruz. Ağır ticari segmentte kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan biri olan Danimarka’nın markamız için değerli fırsatlar sunduğuna inanıyor, sektörün önde gelen ve deneyimli kuruluşlarından FTD A/S ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. bölme. İş ortaklarımızla birlikte, uluslararası ödüllü F-MAX’ımız başta olmak üzere tüm çalışmalarımız ve hizmetlerimizle yeni müşterilerimiz için değer yaratmayı hedefliyoruz.”

“2024’ün sonunda 50 ülkede olacağız”

Ford Trucks’ın ana ihracat pazarının Avrupa olduğunu ve buradaki büyüme planlarında Danimarka’nın kilit rol oynadığını vurgulayan Emrah Duman, “Danimarka çok değerli bir varlık çünkü Avrupa, İskandinavya ve Baltık ülkelerini birden fazla pazara bağlıyor. yüz milyon tüketici. ülke. Ayrıca teknoloji ve inovasyon alanlarında Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biridir. Bu ülkede faaliyet göstermek, hem operasyonlarımız hem de küresel büyüme planlarımız açısından kritik bir adım. Ford Trucks olarak Avrupa’da büyüme planlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz, sırada Hollanda ve İsviçre var, hedefimiz tüm Avrupa’ya açılmak. 2024 yılı sonuna kadar küresel operasyonlarımızı 50 ülkeye yaymayı hedefliyoruz.”

Ford Trucks, geleceğin sürdürülebilir ulaşım teknolojilerine öncülük ediyor

“Müşterisini önemseyen ve işini geliştiren yol arkadaşı olmak” hedefiyle 60 yılı aşkın süredir ağır ticari araç sektöründe hizmet veren Ford Trucks, “F Jenerasyonu hareketi” ile büyük bir dönüşüm yolculuğuna başladı. sıfır emisyon, temas ve otonom teknolojiler. Bu gezinin gözbebeği, tasarımından test süreçlerine kadar tamamen Türkiye’de geliştirdiği %100 elektrikli kamyonunu 2022’de Hannover’de düzenlenen Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) tanıttı.

Yenilikçi teknolojilere sahip kamyon, Ford Trucks’ın 2040 yılına kadar ağır ticari araçlarda sıfır emisyon hedefine yönelik dev bir adım. 2030 yılında Avrupa’ya yapılan satışların %50’sinin sıfır- emisyon araçları. Elektrikli kamyon 2024 yılında dünya yollarında olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu