Haber

Hatay Defne Belediye Başkanı kimdir? İbrahim Güzel kimdir, kaç yaşındadır?

HatayDefne ilçesinde meydana gelen depremin ardından çok sayıda vatandaş ibrahim güzel merak ediliyor. Peki Hatay Defne belediye başkanı kimdir? İbrahim Hoş kimdir? İbrahim Hoş kaç yaşında, nereli? İbrahim Hoş’un hayatı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

HATAY DEFNE BELEDİYE ŞİDDESİ KİMDİR?

İbrahim Hoş (d. 1967; Defne, Hatay) Türk siyasetçi ve iş adamıdır. O evli ve iki çocuğu var. Mart 2019 tarihinden itibaren Defne Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Güzel, 2009-2014 yılları arasında Gümüşgöze Belediye Başkanlığı yaptı. Daha sonra 2014-2017 yılları arasında Defne Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

İlkokulu doğduğu yer olan Gümüşgöze’de okudu. Antakya Ticaret Lisesi’nden mezun olan Güzel, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İş hayatı

1989-2009 yılları arasında mali müşavirlik yapan HOŞ, siyaset sahnesine atılıncaya kadar bu mesleği sürdürdü.

2009-2014 yılları arasında Gümüşgöze Belediye Başkanı olarak görev yapan İbrahim Hoş, 2014-2017 yılları arasında Defne Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş ve 2014 yılından itibaren Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesidir. 2019 Yerel Seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu