Haber

İş dünyası kuruluşları deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için iş dünyası kuruluşları yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkiye Gıda Sanayicileri Federasyonu’ndan (YESİDEF) yapılan açıklamaya göre, federasyon TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi işbirliğiyle ilk gününde Malatya’da hizmete başladı.

Hizmet verdiği nokta sayısını her geçen gün artıran YESİDEF, 8 ilde kurduğu mutfaklarda depremzedelere 14 ilden toplam 32 işyeri ile yardım ulaştırdı.

Bugüne kadar 2 milyon 745 bin 850 kişiye sıcak yemek, 402 bin 600 kişiye çorba, 198 bin 500 kişiye yemek ve kahvaltı ikramı yapıldı. Toplamda 3 milyon 347 bin kişiye sıcak yemek, çorba, sabah kahvaltısı ve yemek ulaştıran kişi sayısı.

HASİAD’dan 5.5 milyon liralık yardım

Hadımköy Arnavutköy Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD), afetin ilk gününde düzenlediği toplantıyla afet bölgesine yardım götürmek için harekete geçti.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin desteği ve yardımlar TOBB’un lojistik kanallarıyla deprem bölgesine ulaştırıldı. Yardımların ortasında 900 bin liralık battaniye, 170 bin liralık hilti, 2.4 milyon liralık halı, 511 bin liralık kriko, 1.44 milyon liralık konteyner vardı. Derneğin toplam yardım tutarı 5.5 milyon liraya yaklaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu