Haber

Kızılay Beslenme Faaliyetlerini Kesintisiz Sürdürüyor

Kızılay, 11 ilde kuvvetli hissedilen 7.6 ve 7.7’lik iki sarsıntının ardından yaralarını sarmaya devam ediyor.

Kızılay ile uyum içinde yürütülen beslenme grubu üyeleri ile birlikte verilen sıcak yemek sayısı 40 milyon tabağı aştı. Kızılay, beslenme faaliyetlerinin yanı sıra diğer alanlarda da destekleyici faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ve Elbistan ilçesi merkezli depremlerin ardından afet bölgesinde rehabilitasyon çalışmaları sürüyor. Depremzedeler için ilk günden bu yana sahada her türlü ihtiyaca cevap vermek için seferber olan Kızılay, 1.500’ü aşkın profesyonel çalışanı ve 5 bine yakın gönüllüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.

Yaklaşık 40 Milyon Kişiye Sıcak Yemek Dağıtıldı

86’sı ikram aracı, 356’sı seyyar mutfak, 41’i portatif fırın, 22’si sahra mutfağı ve 330’u servis aracı olmak üzere toplam 835 aracıyla bölgede hizmet veren Türk Kızılayı, afet bölgesindeki 5 aşevinden düzenli olarak afetzedelere yemek ulaştırıyor. . Kızılay koordinasyonunda yürütülen Afet Besinleri Kümesi bugüne kadar yaklaşık 7,6 milyon kişiye çorba ikram etti.

40 milyon kişiye 3 öğün sıcak yemek ve 43 milyon adet ekmek dağıttı.

Depremzedelerin beslenme ve diğer tüm ihtiyaçları için www.kizilay.org.tr web adresinden, Kızılay şubelerinden, 168 Türk Kızılayı ücretsiz başvuru ve bağış limitinden, taşınabilir uygulamadan, Türk Kızılayı bankalardaki bağış hesaplarından ve internet bankacılığından, ZELZELE’yi 2868’e SMS göndererek. Kâğıt başına 20 TL ile takviye yapabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-divrigi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu