Haber

Kocaeli’de kırsal kesimdeki arazilere ulaşmak daha kolaydır.

KOCAELİ (IGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelinde tarımın yoğun olarak yapıldığı kırsal mahallelerde çiftçilerin rahat bir şekilde arazilerine ulaşabilmesi için tarla ve bahçe yollarının genişletilmesi ve düzenlenmesi yönünde çalışmalar yapıyor. İzmit, Kandıra, Körfez, Derince, Kartepe ve Gölcük ilçelerindeki yaklaşık 4000 kilometrelik yolun 3685 kilometrelik düzenleme işi tamamlandı.

Büyükşehir, tarımsal kalkınmanın ve çiftçinin gelir düzeyinin artırılmasının temeli ile her zaman üreticinin yanındadır. Bu doğrultuda tarla ve bahçelerin temas yollarının genişletilmesi ve düzenlenmesi konusunda yoğun bir çalışma yapılıyor.

ÜRETİCİLER İSTİYOR, BÜYÜKŞEHİR YAPIYOR

Kocaeli genelinde tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yürütüldüğü kırsal mahallelerde, muhtar ve arazi sahiplerinin talebi üzerine çiftçilerin üretim alanlarına rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilmeleri amacıyla toplam 4000 kilometrelik hasarlı alanın genişletilmesi ve bakımı yapıldı. İzmit, Kandıra, Körfez, Derince, Kartepe ve Gölcük ilçelerinde belirlenen tarla ve bahçe yolları. düzenleme başlatıldı.

ÇALIŞMALAR SONA ERDİ

Kış mevsiminde olumsuz hava şartları ve yağışlar nedeniyle bozulan ve ulaşımda aksamalara neden olan tarım arazilerinin temas yollarındaki çukurlar dolduruldu, genişletilen yollarda istenmeyen sert kayalar kırıldı, tümsekler kazıldı. Böylece yollar hem güçlendirildi hem de hoş bir görünüm kazandırıldı. Şu ana kadar belirlenen 4000 kilometrelik yolun 3685 kilometresinin düzenleme çalışması tamamlandı. Çalışmaların iki ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

kashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu