Haber

Meteoroloji’den İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 30 şehre sarı kodlu uyarı

Haziran ayına girmiş olsak da Türkiye’de yağışlı havanın etkisi devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yurdun batı ve orta kesimlerindeki 30 şehre sarı kodlu uyarı verilirken, sağanak yağışların etkili olacağı belirtildi.

Vatandaşlardan sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında şiddetli rüzgar, dolu ve hortum gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Sarı alarm verilen iller ise şöyle sıralandı:

Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Düzce, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Sinop, Uşak, Yalova, Zonguldak

3 haziran cuma hava durumu

Ankara ve İzmir’e şiddetli sağanak uyarısı

Ankara Valiliği tarafından vatandaşlara şu uyarı yapıldı:

Meteoroloji Analiz ve Hasar Merkezi Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre 3 Haziran 2023 Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra ilimiz genelinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Son değerlendirmelere göre bölgemizde devam eden gök gürültülü sağanak yağışların 03.06.2023 Cumartesi günü Kemalpaşa, Tire, Torbalı, Bayındır, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Olası ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.terimler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu