Ekonomi

National Fuel yeni hisse geri alım programı belirledi

WILLIAMSVILLE, N.Y. – Çeşitlendirilmiş bir enerji firması olan National Fuel Gas Company (NYSE: NFG), 2025 mali yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenen, 200 milyon dolara kadar hisse senedi geri alımına yetki veren yeni bir hisse senedi geri alım girişimini duyurdu. Bu hamle, 28 Mart 2024 tarihi itibariyle kayıtlarda yer alan hissedarlara 15 Nisan 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına 49,5 sentlik düzenli üç aylık temettü ilanıyla birlikte geldi.

Başkan ve CEO David P. Bauer, şirketin hissedar getirilerine olan bağlılığına dikkat çekerek National Fuel’in 121 yıllık art arda temettü geçmişine ve 53 yıllık temettü artış serisine vurgu yaptı. Bauer, şirketin istikrarlı kazançları ve nakit akışının yanı sıra disiplinli sermaye yönetiminin yeni geri alım programının temelleri olduğunu vurguladı. Bu girişimin şirket için olumlu bir görünümü yansıttığını ve hissedar değerini arttırmak için bir yöntem olarak hizmet ettiğini belirtti.

Hisselerin geri alımı, piyasa koşullarına ve diğer hususlara bağlı olarak, SEC Kural 10b5-1’e uygun potansiyel alım satım planları da dahil olmak üzere, açık piyasada veya özel olarak müzakere edilen işlemler yoluyla gerçekleştirilecektir. Yönetim Kurulu tarafından herhangi bir zamanda ayarlanabilecek, duraklatılabilecek veya sonlandırılabilecek olan geri alım programının özellikleri üzerinde yönetimin takdir yetkisi bulunmaktadır.

Merkezi Batı New York’ta bulunan National Fuel, Arama ve Üretim, Boru Hattı ve Depolama, Toplama ve Kamu Hizmeti iş segmentlerinde bir doğal gaz varlıkları koleksiyonu işletmektedir. Yaklaşık 92,1 milyon adi hisse senedine sahip olan ve imtiyazlı hisse senedi bulunmayan şirketin geri alım programı önemli bir sermaye tahsisini temsil etmektedir.

Burada verilen bilgiler National Fuel Gas Company’nin basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu