Teknoloji

Palworld Gözünü PUBG Rekoruna Dikti: Şimdiden En Yüksek Anlık Oyuncu Sayılarından Birine Ulaştı

Pocket Pair tarafından geliştirilen hayatta kalma oyunu palworld , çıktığı anda oyun dünyasını ele geçirdi. İlk 24 saatte 2 milyon satış ve 1 milyon anlık oyuncu barajını aşarak tüm dikkatleri üzerine çeken oyun, şimdiden Steam’de rekorlar kırmaya başladı.

Steam Charts bilgisine göre Palworld, haberi yazdığımız 21 Ocak 2024 saat 17.40 itibarıyla yayındaydı. 1.192.352 Oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Son 24 saatte görülen en yüksek anlık oyuncu sayısı: 1.272.998 . Bu rakamlara oyunu Xbox’ta oynayanların dahil olmadığını da belirtelim. Bu oyuncu sayılarıyla Palworld, yalnızca bugünün veya bu haftanın değil, tüm zamanların en bilinen oyunlarından biri haline geldi.

Palworld, Steam’de tüm zamanların en fazla eşzamanlı oyuncu sayısına sahip 5. oyun oldu

Battle Royale’ın oyun dünyasını ele geçirdiği dönemde Steam’de anında yayın 3,2 milyon Birçok oyuncuya ev sahipliği yapan PUBG: BATTLEGROUNDS, tüm zamanların en fazla anlık oyuncu sayısına sahip oyun rekorunu elinde tutuyor. Palworld henüz bu rekorun yanına yaklaşamamış olsa da ikinci gününde tüm zamanların en fazla anlık oyuncu sayısına sahip oyunlar listesine girdi.

Steam’de tüm zamanların en yüksek anlık oyuncu sayıları:

  1. PUBG: SAVAŞ ALANLARI– 3.236.027
  2. Counter-Strike 2– 1.802.853
  3. Kayıp Ark– 1.324.761
  4. Dota2– 1.291.328
  5. palworld– 1.272.998

Palworld’ün yeni çıkış yaptığını ve önümüzdeki haftalarda milyonlarca yeni oyuncuyu ağırlama potansiyeline sahip olduğunu düşünürsek listede daha da üst sıralara çıkmasının kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Elbette PUBG’nin rekorunu kırabilir mi?, Bekleyip göreceğiz.

Palworld incelememizi aşağıdan okuyabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu