Ekonomi

Reddit, API’sine erişim için ücret almaya başlar

HANDE BERKTAN

2005 yılında Steve Huffman tarafından kurulan Amerikan haber ve sosyal tartışma portalı Reddit, API’sinin kullanımı için ücret almaya başlayacağını duyurdu.
Twitter’ın bilgilerine üçüncü şahısların erişimini kısıtlama kararından kısa bir süre sonra, Reddit’in bugün API’sinin kullanımı için ücret almaya başlayacağı haberi geldi.

Reddit’in kurucu ortağı ve CEO’su Steve Huffman The Times’a “İşleri sıkılaştırmamız için yeterli zaman” dedi. Bunun adil olduğunu düşünüyoruz dedi.
The Times’ın belirttiği gibi Reddit, OpenAI’nin ChatGPT ve GPT-4 gibi yüksek profilli, metin üreten makine öğrenimi modellerini eğitmek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Reddit, aylık yüz milyonlarca ziyaretçisi, her gün eklenen ve kullanıcılarına katkı sağlayan tartışmaları ve bu tartışmaları editörler tarafından kontrol altında tutacak kontrol sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veren bir medya sitesidir. Burada kullanıcılar kendi topluluklarını oluşturabilir, isteyerek yönetebilir ve dışarıya açabilir.

Sadece 15 yılda Reddit, en tanınmış sosyal içerik oluşturuculardan biri olarak Twitter, YouTube ve Facebook’u geride bıraktı. Reddit, aylık yaklaşık 430 milyon aktif kullanıcı tabanına sahiptir. Kullanıcıların yüzde 70’ine göre Reddit’i kullanmanın en büyük sebebi eğlenmek. İkinci en yaygın neden bilgi edinmektir.

selcuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu