Haber

Şahika Ercümen, Dubai’de dünyanın en derin havuzunda antrenmanlara başladı

Cumhuriyetin 100. yılında hedefini 100 metreden derine dalmak olarak belirleyen dünya rekortmeni Şahika Ercümen, 60 metre derinliğindeki “Deep Dive Dubai” havuzunda antrenmanlara başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde bulunan 60 metre derinliğindeki ve 14 milyon litre su taşıyan, altı olimpik yüzme havuzuna denk gelen “Deep Dive Dubai” havuzunda çalışan Şahika, halen ana havuz arayışında olduğunu belirtti. 2023 sponsoru.

Sponsor bulmayı beklerken antrenmanları kaçırmak istemediğini ifade eden Şahika, “Kısa süreli ve kısıtlı imkanlarla da olsa dünyanın en derin havuzunda antrenmanlara başladım. Amacım ülkemizin adını yazmak. 100. yılımızda altın harflerle ve altın madalyayla tarihe geçtik. Bunun için gece gündüz çalışacağım. İnşallah biz de gerekli desteği buluruz ve hedeflediğimiz müsabakalara katılıp antrenmanlarımızı yaparız.” değerlendirmesini yaptı.

Şahika Ercümen, Dubai’de dünyanın en derin havuzuna dalış yaptığına işaret ederek, “Uzun süre bu havuza davet edildim ancak yarışmalarımdan dolayı gidemedim. Buradaki ilk eğitim dalışında; Havuzun en derin noktası olan 60 metreye kadar indik. Sezona güzel bir antrenman kampı ile güçlü bir başlangıç ​​yapmak istiyorum. dedi.

Dalışlarda Şahika Ercümen’e Ukrayna Milli Takım sporcusu ve Deep Dive Dubai takım lideri Natalia Zharkova eşlik etti.

Zharkova, “Açıldığımız ilk günden beri Şahika’yı burada görmek istiyorduk ve dünyada davet ettiğimiz ilk dalgıçlardan biri. Sonunda Dubai’ye getirebildik ve en keyifli dalışlarımızdan birini yaptık” dedi. Hedefimiz dünyanın en derin havuzunu dalgıçların ikinci evi yapmak.” şeklinde bir görüş bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu