Haber

Sanayici, Tüccar ve Esnaf Buluşması 1 Aralık’ta

İktisat Kongresi için çalışmalar sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat 2023’te İzmir’de düzenleyeceği İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin hazırlık çalışmaları kapsamında son paydaş buluşması 1 Aralık’ta Endüstrici, Tüccar ve Esnaf Kümesi ile yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz” sloganıyla Şubat 2023’te İzmir’de düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin hazırlık çalışmaları devam ediyor. Kongrenin birinci safhası olan paydaş buluşmalarında sona gelindi. Son paydaş buluşması 1 Aralık’ta Endüstrici, Tüccar ve Esnaf Kümesi ile Swissotel’in Konferans Salonu’nda yapılacak.

Deklarasyonlar kamuoyuyla paylaşılıyor
İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi paydaş buluşmaları kapsamında Ağustos ayından bu yana çiftçi, emekçi, endüstrici, tüccar ve esnaf örgütlerinin katıldığı birçok oturum yapıldı. 4 Kasım ve 17 Kasım tarihlerindeki çiftçi ve emekçi buluşmalarında hazırlanan deklarasyonlar kamuoyuyla paylaşıldı. 1 Aralık’ta yapılacak endüstrici, tüccar ve esnaf kümesi buluşmasının akabinde üçüncü deklarasyon hazırlanmış olacak.

Uzman buluşmaları Ocak 2023’te
Paydaş buluşmalarının akabinde 2023 yılının Ocak ayında “Geçmişimizi Anlıyoruz, Birbirimizden Razıyız, Doğamıza Dönüyoruz ve Geleceği Görüyoruz” başlıklı dört farklı uzman buluşması yapılacak. Bu toplantılarda kendi alanında uzman birçok isim çiftçi, personel, endüstrici, tüccar ve esnaf temsilcilerinin hazırladıkları üç taslak deklarasyonu tartışacak. Uzman buluşmalarında ele alınan deklarasyonlar Şubat ayından ana kongreye sunulacak.

Şubat 2023’teki son adımda ise İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi yapılacak ve yeni yüzyılın tarım, çalışma hayatı, iktisat, üzere birçok alanına istikamet verecek siyaset teklifleri tüm Türkiye ile paylaşılmış olacak.

Kongrenin sekretaryası İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Planlama Ajansı (İZPA) tarafından yürütülüyor. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi ile ilgili detaylı bilgi ve aktiflik takvimi için iktisatkongresi.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu