Haber

Seçim tatili ile 19 Mayıs tatili birleşti mi? Seçim tatili kaç gün olacak? Seçim tatili ile 19 Mayıs birleşecek mi?

Seçim tatili ile 19 Mayıs tatili birleşti mi? Sorusu yaklaşan seçim günüyle birlikte gündemin tam ortasına oturdu. 4 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ile 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Bu seçimde 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanı ve yeni milletvekilleri belli oluyor. belirlenecektir. Peki, Seçim tatili ile 19 Mayıs tatili birleşti mi? Seçim tatili kaç gün olacak? Seçim tatili ile 19 Mayıs birleşecek mi?

SEÇİM TATİLİ İLE 19 MAYIS TATİLİ BİRLEŞTİRİLMİŞ Mİ?

Eğitim Bakanı Mahmut Özer , 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ertesi günü olan 15 Mayıs’ta eğitime bir gün ara verileceğini ve öğretmenlerin idari izinli sayılacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şu açıklamayı yaptı:

“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki eğitim-öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir şekilde hazırlamak için seçimin ertesi günü eğitime ara vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitime başlayacağız. Öğretmenlerimizi de idari izinli sayacağız.” .”

Buna göre, seçim tatili ile 19 Mayıs tatilinin birleştirilmesine ilişkin bir duyuru olmaması nedeniyle seçim tatili olağan şekliyle uygulanacaktır.

haberadilcevaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu