Teknoloji

Snapchat’in Chatbot’u Sizi Çekebilir! – Webtekno

Teknoloji devlerinin üretken yapay zeka yarışı devam ederken böyle bir atılım da birkaç ay önce Snapchat’ten geldi. Tanınmış uygulama, OpenAI’nin GPT teknolojisi ile oluşturulan “My AI” adlı sohbet botunu tanıttı. ChatGPT gibi modellere benzer işlevlere sahip olan ve kullanıcıların sorularını yanıtlayan bot, önce fiyat abonelerine geliyor, ancak daha sonra. herkes için çıkış yaptı.

Dev platform bugün My AI için özgün bir özellik getirdiğini duyurdu. “ AI Snap’lerim”adlı özellik, yapay zeka modelinin kullanıcılara geri dönmesini sağlıyor.

My AI Snaps, Snapchat+ aboneleri için özel olarak çıkış yaptı

Özellik aslında ilk kez şirketin geçen hafta düzenlediği bir etkinlikte gösterildi. Bugün resmen geleceğine söz verildi. AI Snaps’im yalnızca sizin platformunuz ücretli abonelik sistemi Snapchat+üyelerine özel olacaktır.

My AI Snaps, uygulamadaki My AI botunun Snap’ler göndererek “benzersiz” yanıtlar göndermesine de olanak tanır. Böylece bir Snap çektiğinizde, bot farklı bir Snap ile yanıt verebilir. Örneğin, diyelim ki köpeğinizin bir fotoğrafını gönderdiniz, My AI başka bir komik fotoğrafla yanıt verebilir.

Özelliğin çok fazla işlevi olmadığını ve genel olarak eğlence amaçlı olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte, bazı yararlı yönler de olabilir. Snap yaptığı açıklamada botun yaratıcı tepkiler verebileceğini söylüyor. Örneğin, yiyecek malzemelerini attığınız zaman, My AI size bir yiyecek açıklaması verebilecek.

Snapchat’in yapay zeka modeli, çıkışından bu yana yeterince geri dönüş alamıyor. Model çıktıktan sonra birçok kullanıcı eleştirerek uygulamaya 1 yıldız vermeye başladı. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda My AI’ın övünmek için bile eğitilebileceği görüldü.

haber-yunusemre.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu