Haber

Taksim’de dehşeti yaşayan turist kameraya yakalandı: Otel yalanıyla kandırdılar, barda soydular, dövdüler.

Taksim’de dehşeti yaşayan turist kameralara yansıdı: Otel yalanıyla kandırdılar, barda soydular, dövdüler.

Arkadaşlarıyla yürüyüşe çıktığı sırada yanına gelen bir kişi tarafından bara götürülen turist, soyguna uğradı.

Yer görevlileri mekandan çıkmak isteyen turisti yere vurarak ayağını kırdı

Gerçek, şikayetçi olmasın diye ambulansla hastaneye kaldırılan turiste arkadaşının ulaşamayınca ortaya çıktı.

Turisti gasp edip bacağını kıran 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı

İSTANBUL – Taksim’de arkadaşıyla birlikte yürürken yanına yaklaşan bir kişi tarafından “Ucuz otel biliyorum” yalanıyla aldatılarak bara götürülen Cezayirli turist, yer görevlileri tarafından saldırıya uğradı. Cebinden 1000 Euro (yaklaşık 33 bin lira) çalınan turist kaçmaya çalışırken itilerek merdivenlerden düştü. Bacağı kırılan turist şikayet etmemesi için ambulansla hastaneye kaldırılırken, arkadaşının kendisine ulaşamayınca gerçek ortaya çıktı. Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri tarafından tek tek yakalanan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Yaşananlar kameraya yansıdı.

Geçtiğimiz ay Beyoğlu Taksim’de meydana gelen olayda, yine Cezayir asıllı olan ve Cezayir asıllı arkadaşı Ahmed L. ile birlikte turist olarak ülkeye gelen İshak CS, İstiklal Caddesi’nde yürümeye başladı. O sırada “hanutçu” denilen bir kişi turist çiftin yanına gelerek “Otel mi arıyorsunuz?” diye sordu. Turistlerin “evet” cevabını vermesi üzerine şahıs, “Ucuz bir otel biliyorum, sizi götüreyim” diyerek onları kandırıp bara götürdü. Girdikleri mekanın otel değil gece kulübü olduğunu anlayan Ahmed L., arkadaşına “Hadi dışarı çıkalım” deyip dışarı çıktı.

Ucuz otel yalanıyla kandırdılar, barda soydular, dövdüler.

Ancak İshak CS, yer görevlileri tarafından içeride tutuldu, arandı ve cebindeki 1000 Euro (yaklaşık 33 bin lira) parası çalındı. Olayın ardından yer görevlileri, kaçmak isteyen turisti arkadan iterek merdivenlerden düşerek bacağını kırdı. Bunun üzerine yer görevlisi Mehmet K., bacağı kırılan turisti şikayet etmemesi için ihbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Yaşananlar kameraya yansıdı.

Arkadaşından haber alamayınca gerçek ortaya çıktı

Turisti tedavi altında bırakmayan iki yerel tercüman, turisti şikayetten caydırmak için çaldıkları parayı geri vermek istedi. Ancak turistin dikkate almadığı arkadaşı Ahmed L., 2 gün boyunca kendisinden haber alamayınca karakola giderek kayıp olduğunu söyleyerek olayı anlattı. Beyoğlu Asayiş Şube Müdürlüğü polisleri yaşananların ardından harekete geçerek olayın yaşandığı yere gitti.

Beyoğlu Asayiş polisi onları birer birer yakaladı

Mekanın garsonu Erdal G. (36), polisin turistin durumunu sorduğu sırada hastanede olduğunu söyledi. Bunun üzerine polis ekipleri, Erdal G. ile işletme yöneticisi Necat G.’yi gözaltına alarak hastaneye gitti. Burada Beyoğlu Asayiş Şube Müdürlüğü polisleri, mekan tercümanları Hüseyin S. ve Mohamad A.’yı turistin yanında görerek turistin sözünü istedi. Yaşadıklarını anlatan turistin ifadesinin ardından polis ekipleri, 2 gün boyunca turisti bekleyen Necat G., Erdal G., Hüseyin S. ve Mohamad A.’yı gözaltına aldı.

Turistlere terör uygulayan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı

Olayla ilgili soruşturmasını derinleştiren Beyoğlu Asayiş Şube Müdürlüğü polisleri, turiste gasp eden ve bacağını kıran kişilerin hain satıcısı İbrahim S. ile yer işçisi Mehmet K. ve Sabri C. olduğunu belirledi. Devam eden çalışmalarda 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan 3 kişi, “gasp” ve “kasten yaralama” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 gün boyunca turisti bekleyen Necat G., Erdal G., Hüseyin S. ve Muhammed A., sevk edildikleri adliyedeki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

7 şüphelinin toplam kabahat kaydı: 117

Öte yandan yakalanan şahıslardan Erdal G.’nin 20, Hüseyin S.’nin 1, Necat G.’nin 12, Muhammed A.’nın 2, İbrahim S.’nin 7, Mehmet K.’nin ise 1’i ele geçirildi. 46 öğe. Sabri C.’nin 29 sabıka kaydının olduğu ortaya çıktı. 7 şüphelinin toplam 117 sabıka kaydının olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu