Haber

Trabzon’da Kaybolan Papağan Sosyal Medyada Bulundu

Trabzon’da yaşayan Arda Kalkanoğlu, sosyal medya aracılığıyla kaybolan papağanını her yerde aradı ve sonunda 3 kilometre uzaklıktaki mahallede buldu.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 168 yıllık bir serüvene sahip olan Tarihi Kalkanoğlu Pilavcısı’nın 5. kuşak temsilcisi Arda Kalkanoğlu’nun 3 ay önce sahiplendiği 6 aylık papağan, dükkanın maskotu oldu. Yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistlerin de ilgisini çeken çeltikhanede sahibinin omzundan bir an bile ayrılmayan ‘Barbaros’ isimli papağan, işletmenin bulunduğu Pazarkapı Mahallesi’nde ortadan kayboldu. Arda Kalkanoğlu, yeğenleriyle birlikte sokak sokak dolaşarak papağanı bulmaya çalıştı. Şehrin farklı yerlerini gezmenin yanı sıra sosyal medyada da paylaşımlar yapan Kalkanoğlu, kayıp papağanını 3 kilometre uzaklıktaki Yenimahalle’de buldu. Kalkanoğlu, mahalle sakinlerinin bulduğu papağanına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

‘Barbaros’ isimli papağanını çok sevdiğini belirten Arda Kalkanoğlu, papağanıyla yattığını söyledi. Papağanı 3 ay önce sahiplendiğini kaydeden Kalkanoğlu, “Büyüklerimiz bize küçükken hayvan sevgisini aşıladılar. Papağanı bir arkadaşım aracılığıyla aldık. 6 aylık bir bebek de yanımızdaydı. 3 ay. Maddi olarak yüksek bir miktar ama yokluğunda onu çok aradık. Çünkü buranın maskotu oldu. Önceki gün bir aksilik olmuştu.” “Oldu. Kaçtı. Omzumda duruyordu ve arkadaşımın omzuna gitmek istiyordu. Arkadaşım papağandan korkuyordu ama o sırada papağan da korkunca doğadaki diğer kuşları görüp gitti. Buradan Yenimahalle’ye kadar gitti, oradaki kardeşlerin sayesinde onu buldular” dedi.

Papağanına bebek gibi baktığını ifade eden Kalkanoğlu, “Bu maskot maddi şeylerden daha önemli. Biz onun varlığına alışkınız. Ona bebek gibi bakıyoruz. 4-5 saatte bir yemek yiyor. O yüzden biz de ona bakıyoruz.” Sabah akşam birlikte eve gideriz. Onunla uyuruz, uyuruz. Pilavcı barbarı sosyal bir insandır.” Medya bile var. Kaybolduktan sonra onu çok aradık. Hiçbir şey bulamadık. Bahçecik’e kadar gidip yeğenlerimi aradılar. Sabah saat 9 sıralarında kaçtı ve saat 11.30 sıralarında bulunduğu mahalleden haber geldi. Onu erken bulduk. ‘Barbar, Arda, baba’ diyor. Adı ‘Barbaros’ ama ‘Biz ona ‘Barbar’ diyoruz” dedi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu