Haber

Uşak Belediye Meclisi Zam Talebini Kabul Etti

Uşak Kent Konseyi’nin Ağustos ayı toplantısında Uşak Şoförler ve Otobüsçüler Odası’nın talep ettiği zam talebi görüşüldü. Esnaf Odası’nın öğrenciler için 10 TL, siviller için 12,5 TL olan talebi, öğrenciler için 9 TL, siviller için 12 TL olarak oybirliğiyle kabul edildi.

Uşak Kent Konseyi Ağustos ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Çakın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Uşak Şoförler ve Otobüsçüler, kentte toplu taşıma yapan halk otobüsleri için Esnaf Odası’ndan talepte bulundu; Öğrenci: 10 TL, sivil: 12.5 TL zam talebi görüşüldü.

Uzun tartışmalardan sonra Öğrenci: 9 TL, sivil 12 TL kabul edildi. Uşak’ta toplu ulaşım araçları 197 otobüs ile sadece özel şube tarafından yapılıyor. Şu anki fiyatlar öğrenciler için 5 TL, siviller için 7,5 TL idi.

Yeni fiyat tarifesinin Kent Konseyi kararı ve Uşak Valiliği tarafından onaylanmasının ardından uygulanacağı öğrenildi.

Uşak Şoförler Odası, Haziran ayında toplu taşıma ücretlerini öğrenciler için 5 TL, siviller için 7,5 TL, öğrenciler için 7,5 TL ve siviller için 10 TL olarak uygulamıştı ve bu talebi öğrenciler için 10, siviller için 12,5 TL olarak güncelledi. yakıt artışına. . – USAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu