Teknoloji

Volkswagen, Golf R Clubsport’u Tanıtmaya Hazırlanıyor

Alman otomobil devi Volkswagen, Golf serisinin başarısından oldukça memnun ve hemen herkese göre bir Golf modeli olması için ürün gamını çeşitlendirmeye devam ediyor. Bu modellerden sonuncusu olan Golf R Clubsport, henüz yeşil ışık yakılmamış olsa da geliştirilmeye başlandı. 

Firmanın sözcüsü Martin Hube tarafından Road & Track’e yapılan açıklamada şirketin, daha pist odaklı bir Golf versiyonu üzerinde çalıştığı ifade edildi. Şirketin bu aracın gelişiminde ne gibi değişiklikler yapacağı açıklanmasa da tahminler, aracın süspansiyon geometrisinde değişiklikler yapılacağı ve ağırlığının azaltılacağı yönünde. 

Daha küçük modelde daha çok güç

Golf R’a baktığımızda aracın EA888 adlı bir motorla geldiğini görüyoruz. 2.0 litrelik dört silindirli bu motor araca 320 beygir güç sağlıyor. GTI ve GTI Clubsport’ta da aynı güç ünitesini görüyoruz ancak GTI Clubsport, 265 beygirlik GTI’dan 35 beygir daha fazla güç sunuyor. Benzer bir fark R Clubsport’ta da karşımıza çıkması durumunda aracın 345-355 beygir bandında bir güç üretmesini bekleyebiliriz. 

Golf R modellerinin 0-100 km/s hızlanması 4,7 saniyede gerçekleşirken yeni versiyonda bu süre 0.2-0.3 saniye bandında kısalacak gibi gözüküyor. Öte yandan aracın saatte 270 kilometrelik maksimum hızında bir değişim olup olmayacağını ise ileride göreceğiz. Yine de daha hafif bir araç ve daha güçlü bir motor bir araya geldiğinde maksimum hızın da artmasını bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu