Haber

Washington’da duyulan patlama paniğe neden oldu

Sosyal medya paylaşımlarında, Washington DC’de yerel saatle 15.30 sıralarındaydı. Sonic patlamasıOnun sesine benzer yüksek bir gürültü olduğu bildirildi.

Patlama nedeniyle konutlarda sarsıntının hissedildiği kaydedilirken, bazı sosyal medya kullanıcıları patlamanın beklenen askeri tatbikatla ilgili olabileceği yorumunu yaptı.

Vatandaşların acil durum hatlarını aramasının ardından polis olayı duyurdu. Federal Havacılık İdaresi’ne (FAA)sorulduğu zaman, İç Güvenlik BakanlığıTwitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Başkentte duyulan patlamanın farkındayız, şu anda bir tehdit yok”terim kullanıldı.

Daha sonra Annapolis Acil Durum İdare Ofisi’nin sosyal medya hesabından, söz konusu patlamanın ‘Savunma Bakanlığı’na bağlı izinli bir uçuştan kaynaklandığı’, söz konusu askeri uçağın ses hattının ötesine geçtiği paylaşıldı. , bir ses patlamasına neden oldu.

Uçuşa yasak bölgeyi ihlal eden uçak düştü

Federal Havacılık İdaresi’nden yapılan son yazılı açıklamada, Tennessee’den Long Island’a hareket eden Cessna tipi bir uçağın başkent üzerindeki uçuşa yasak bölgeye girdiği, ardından Virginia’nın güneybatı bölgesinde dağlık bir araziye çarptığı bildirildi. .

ABD basınında söz konusu uçağın telsiz uyarılarına yanıt vermediği belirtildi. F-16’larınAcil müdahale yetkilisi ile süpersonik hızda havalandığı ve bunun da sonik bir patlamaya neden olduğu kaydedildi.

Bu etkinlik sırasında pilotun dikkatini çekmek için askeri jetler de halkın gözü önünde bulunduruldu. işaret fişekleriFişlerin hızlı ve tamamen sönme özelliğinden dolayı yerdeki insanlar için tehlike oluşturmadığı bildirildi.

Uçağın neden davetlere cevap vermediği, uçakta kaç kişinin bulunduğu ve neden düştüğüne dair bilgi paylaşılmadı.

Olay sırasında Beyaz Saray yetkilileri Maryland askeri üssündeGolf oynayan lider Joe Biden kendisine bilgi verildiğini açıkladı.

FAA’nın olayla ilgili soruşturmasını sürdürdüğü ve detayları daha sonra aktaracağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu