Haber

Bursa Yıldırım Kuran Kursunda Turnuvalar Tamamlandı

BURSA (İGFA) –Yıldırım Belediyesi’nin yaz Kur’an kurslarında okuyan çocuklar için düzenlediği futbol ve masa tenisi turnuvası, Şükraniyespor Tesisleri’nde gerçekleştirilen final maçı ve kapanış töreniyle tamamlandı.

Törene Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Yıldırım İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş ve davetliler katıldı.

Final maçında futbol branşında Maltepe Camii Kuran Kursu’nu yenen Arabayatağı Merkez Camii Kuran Kursu şampiyon olurken, Kaplangazi Camii Kuran Kursu üçüncü oldu. Masa tenisi branşında Aziziye Camii 1., Mimarsinan Mevlana Camii 2., Sahabe-i Kiram Camii 3. sırada yer aldı.

Yarışmaların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Çocuklarımız tatilden vazgeçerek Kur’an kurslarında eğitimlerine devam ediyor. Çocuklarımızın fedakarlıklarını bir nebze de olsa ödüllendirmek ve çocuklarımızın kaynaşmasını sağlamak için böyle bir turnuva düzenledik. Bir süreliğine de olsa çocuklarımızı mutlu ettiysek bu bizim için en büyük kazanç.” Konuşmaların ardından dereceye giren gruplara ödülleri verildi.

200 BİN VATANDAŞA SPOR VE EĞİTİM HİZMETİ

7’den 70’e binlerce vatandaşı sporla buluşturduklarının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırımda spora ve sporcuya desteğimiz devam ediyor. Bu çalışmaların somut bir çıktısı olarak da Yıldırım Belediyesi’nin lisanslı sporcu sayısı 2023 itibarıyla 4 bin 16’ya ulaştı. Lisanslı sporcularımızın yanı sıra vatandaşlarımızı sporla buluşturuyoruz. Son 4 yılda; Yaz ve kış sporları okullarında 17 farklı branşta 111 bin 739 çocuk, jimnastik okullarında 18 bin 718 çocuk, kadın spor merkezlerinde 44 bin 863 çocuk, sosyal sorumluluk projelerinde 23 bin 541 çocuk ile toplam 200 bin 59 vatandaş özel ihtiyaçlar. hizmeti verdik. Ayrıca katıldığı her maçta bizleri gururlandıran çocuklarımız 3 bin 258 madalya ve 141 kupa kazandı. Çocuklarımızın geleceği için çabalarımızı artırmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu