Haber

İLETİŞİM DİREKTÖRÜ ALTUN: GAZZE’DE 7 EKİM’DEN BU YANA 120 GAZETECİ ŞEHİT EDİLDİ

CUMHURBAŞKANLIĞI irtibat lideri Prof. Dr. Fahrettin Altun, Gazze Savaşı’nda Medyanın Hakikat Mücadelesi sempozyumuna katıldı. Altun, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’deki saldırılarında 120 gazetecinin şehit olduğunu, yüzlerce gazetecinin yaralandığını belirtti. 120 gazeteci ise gerçekleri duyurmak ve yaşananları tüm çıplaklığıyla anlatmak istedikleri için İsrail tarafından öldürüldü. Her gün birden fazla gazetecinin öldürüldüğü bir dünyada yaşıyoruz. Ne yazık ki, tüm dünyanın karşı çıkması gereken bu gerçek karşısında Batılı medya kuruluşlarının da üç maymunu oynadığını görüyoruz. Bu gazeteciler bizim için hakikat için çabalayan kahramanlardır. İsrail’in gerçeği öldürmeye yönelik sistematik bir planla gazetecileri öldürdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu tarafından düzenlenen Gazze Savaşı’nda Medyanın Hakikat Mücadelesi, Şiddet, Dezenformasyon ve Sansür sempozyumunun ilk oturumu Beyoğlu’nda bir otelde gerçekleşti. Sempozyuma Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Prof. Dr. Fahrettin Altun, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Türkiye’den ve dünyadan akademisyenler ve basın mensupları katıldı. Sempozyumda Gazze’de yaşanan insanlık dramını, Batı medyasının yaşanan dramı umursamamasını, basın mensuplarına uyguladığı baskı ve sansürü anlatan bir video gösterildi. Programa katılan Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun bir konuşma yaptı.

İSRAİL BİR SAÇLIK İMPARATORLUĞUDUR

İsrail’in savaş suçu işleyerek soykırım yaptığını vurgulayarak konuşmasına başlayan Altun, “7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’ye uyguladığı soykırımı tüm dünyaya duyurmaya, bir yandan da İsrail’in sistemliliğini ifşa etmeye çalışıyoruz. Dezenformasyon kampanyaları ve mazlum Gazze’yi korumak için halkımızın haklı sesini tüm dünyaya duyurmaya çalışıyoruz. Bu durumu vicdani ve tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu haklı mücadeleyi gazzenin onurlu mensuplarıyla birlikte yürütmek istiyoruz. İsrail, tüm dünyanın gözü önünde olduğu gibi, bir şehri ve bir halkı bir daha var olamayacak şekilde yok etmeye çalışıyor, sivilleri, sağlık çalışanlarını, gazetecileri, sivil toplum gönüllülerini bile bile öldürüyor. Bu bakımdan İsrail savaş suçları ve soykırım işliyor, bu soykırım politikasını tüm boyutlarıyla anlamalı, analiz etmeli, kanıtlamalı ve buna karşı mücadele etmeliyiz. Onun için bu politikanın arkasında siyasetçileri, bilim adamlarını, askerleri ve bu süreçte kullanılan tüm teknolojileri detaylı bir şekilde tartışıp ortaya koymalıyız. Bu soykırım politikasını anlamak ve doğru bir şekilde ortaya koymak için İsrail’in imajını ve imalat sanayini anlamalı ve sorunsallaştırmalıyız. Çünkü İsrail bir yalan imparatorluğudur dedi.

GAZETECİLER HAKİKAT İÇİN MÜCADELE EDEN KAHRAMANLARDIR

İsrail’in şiddet, dezenformasyon ve sansür stratejileriyle Gazze’deki gerçekleri örtbas etmeye çalıştığını belirten Altun, “Bu stratejisini öncelikle gazetecilere yöneltiyor.” İsrail’in gazetecilere uyguladığı şiddet temel stratejidir. Gazetecileri korkutmak, korkutmak, haber alanından uzaklaştırmak, gazetecilere şiddet uygulayarak öldürmek İsrail’in 7 Ekim’den bu yana uyguladığı temel politikalardır. İsrail bir yandan basın mensuplarının Gazze’ye girişini yasaklarken, diğer yandan da gazetecilere şiddet uygulayıp onları öldürmek İsrail’in 7 Ekim’den bu yana uyguladığı temel politikalardır. bir yandan da Gazze’de cesurca gazetecilik yapan kardeşlerimizi hedef alıyor ve katletiyor. İsrail’in saldırılarında 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 120 gazeteci şehit oldu, yüzlerce gazeteci de yaralandı. Az önce izlediğimiz görüntülerde öldürülen gazeteci sayısı 119’du. Ancak bir saat önce aldığımız haberle bir gazetecinin daha şehit olduğunu öğrendik. Gerçekleri duyurmak ve yaşananları tüm çıplaklığıyla anlatmak istedikleri için 120 gazeteci İsrail tarafından öldürüldü. Her gün birden fazla gazetecinin öldürüldüğü bir dünyada yaşıyoruz. Ne yazık ki, tüm dünyanın karşı çıkması gereken bu gerçek karşısında Batılı medya kuruluşlarının da üç maymunu oynadığını görüyoruz. Bu gazeteciler bizim için hakikat için çabalayan kahramanlardır. “İsrail, gerçeği öldürmeye yönelik sistematik bir planla gazetecileri öldürüyor” dedi.

İSRAİL’İN ÜRETTİĞİ 200’E YAKIN DEZENFORLAMAYI İFŞA ETTİK

İsrail’in Gazze’de yaşananları gizlemek için kullandığı bir diğer önemli stratejinin dezenformasyon olduğunu belirten Altun, şöyle konuştu: “Sistematik yalan üretmek ve yaymak amacıyla yürütülen bu stratejiye karşı Türkiye olarak 7 Ekim’den bu yana çok yoğun bir şekilde mücadele ediyoruz. İsrail’in ürettiği dezenformasyon içeriklerini ve sahte bilgileri deşifre etmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İsrail bu dezenformasyon kampanyalarıyla gerçekleri örtbas etmeye ve görünmez kılmaya çalışıyor. ifşa ettiğimiz İsrail yalanlarının bugün tüm uluslararası medyada yer aldığını söylemekten memnuniyet duyuyorum. İsrail’in ürettiği toplam 200’e yakın dezenformasyonu açığa çıkardık. Böylece İsrail’in yalanları ve İsrailli politikacıların sahtekârlıkları tüm dünya medyasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu