Ekonomi

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, TBB yönetim kuruluyla görüştü

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, OVP’nin açıklanmasının ardından TBB yönetim kuruluyla bir araya geldi. Erkan, bankacılık şubesinin aktif ve pasifinde Türk Lirası cinsinden kalemlerin yükünün artırılması yönündeki kararlılıklarını vurguladı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, 8 Eylül 2023 tarihinde Orta Vadeli Program’ın açıklanmasıyla bir araya geldi. OTP) 2024-2026 yıllarını kapsamaktadır.

Bankalar Birliği tarafından gerçekleştirilen toplantıya ilişkin bilgide, OVP çerçevesinde bakanlıkta son durum ve Türk lirasının bankacılık sistemindeki ağırlığının artmasına yönelik geleceğe yönelik beklentilerin görüşüldüğü belirtildi.

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın, bankacılık sektörünün aktif ve pasifinde Türk lirası kalemlerin ağırlığının artırılması yönündeki kararlılıklarını vurguladığı belirtildi.

TCMB Başkanı Erkan ve TBB Başkanı Çakar’ın, Merkez Bankası ile bankacılık şubesinin uzlaşısından duydukları memnuniyeti dile getirdikleri belirtildi. – İSTANBUL

haber-akpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu